Üst Ekstremite Rehabilitasyonu
Karpal Tünel Sendromu
Şişli / Mecidiyeköy'de karpal tünel sendromu: kişiye özel değerlendirme, planlı rehabilitasyon ve ev programı. Fizyoterapi Center Mecidiyeköy kliniğinden randevu alın.
Last updated:

Karpal Tünel Sendromu - Gallery
Benefits
- Ağrı ve uyuşma hissinin azalması
- El ve bilek fonksiyonlarının iyileşmesi
- Sinir üzerindeki baskının hafifletilmesi
- Günlük aktivitelerde rahatlama
- Kas gücünün ve koordinasyonun artırılması
- Ameliyat ihtiyacının ertelenmesi veya önlenmesi
Service detail
Karpal Tünel Sendromu, Şişli / Mecidiyeköy bölgesinde Fizyoterapi Center kliniğinde kişiye özel değerlendirme ve planlı rehabilitasyon yaklaşımıyla sunulur. Mecidiyeköy merkezli kliniğimize Fulya, Esentepe, Halaskargazi, Nişantaşı ve Gayrettepe'den kolay ulaşılabilir. Şikayetinizin kökenini anlamak ve sürdürülebilir bir iyileşme planı oluşturmak için randevu alabilirsiniz.

İçindekiler
Tedavi Süreci ve Beklentiler
Karpal Tünel Sendromu tedavisinde başarı, hastanın tedaviye uyumu ve düzenli egzersizleri yapmasıyla doğrudan ilişkilidir. Fizyoterapi programının süresi, semptomların şiddetine ve kişinin iyileşme hızına göre değişiklik gösterebilir. İlk değerlendirme seansında, fizyoterapistiniz durumunuzu detaylı olarak analiz edecek ve size özel bir yol haritası sunacaktır. Tedavi süresince düzenli kontrollerle ilerlemeniz takip edilecek ve programınız ihtiyaç duyulduğunda güncellenecektir. Erken müdahale, genellikle daha hızlı ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Eğer elinizde uyuşma, karıncalanma veya ağrı gibi belirtiler hissediyorsanız, bir fizyoterapi merkezi Şişli olarak randevu alarak uzman görüşü almanız önemlidir.
Şişli / Mecidiyeköy'de Karpal Tünel Sendromu
Fizyoterapi Center, Mecidiyeköy metro ve otobüs hatlarına yakın konumuyla Şişli ve çevre semtlerden kolay ulaşılabilir. Yoğun ofis bölgesinde çalışan danışanlarımızın büyük kısmı boyun-bel şikayetleri, spor yaralanmaları ve ameliyat sonrası rehabilitasyon ihtiyaçları ile başvurur.
Karpal Tünel Sendromu süreci aynı merkezde koordine edilir; değerlendirme, uygulama ve ev programı tek ekip tarafından takip edilir. Randevu saatleri iş çıkışına uyumlu planlanabilir.
Hizmet Bölgeleri
Kliniğimize aşağıdaki bölgelerden düzenli karpal tünel sendromu başvurusu alınmaktadır:
- Şişli merkez — Mecidiyeköy, Fulya, Esentepe
- Halaskargazi & Nişantaşı — yaya ve metro bağlantılı ulaşım
- Gayrettepe & Bomonti — ofis ve konut yoğunluğu
- Beşiktaş & Kağıthane sınırı — kısa mesafe aktarma
- İstanbul Avrupa Yakası — genel fizyoterapi talebi

Kaynaklar ve Bilgilendirme
- WHO — Kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları
- T.C. Sağlık Bakanlığı — Sağlık bilgilendirme
- PubMed — Karpal Tünel Sendromu ve rehabilitasyon araştırmaları
- APTA — Fizyoterapi ve hareket bilimi kaynakları
- NCBI — Fizyoterapi ve rehabilitasyon genel bakış
Bu sayfadaki bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır; kişisel tanı veya tedavi yerine geçmez.
Randevu ve Ulaşım
Randevu için önceden iletişime geçmeniz önerilir. Telefon: +90 544 527 61 35 · İletişim ve online randevu
Mecidiyeköy metro istasyonu ve ana arter otobüs hatları kliniğimize yürüme mesafesindedir. Rahat kıyafet ve varsa önceki görüntüleme raporlarınızı getirmeniz değerlendirmeyi hızlandırır.
İlgili Hizmetler
Tüm hizmetleri görüntüle · Fizyoterapi Center ile iletişime geçin
When is it used?
- El bileğinde uyuşma ve karıncalanma
- Gece artan el ağrıları
- Başparmak, işaret ve orta parmakta duyu kaybı
- El kavrama gücünde azalma
- Tekrarlayıcı el ve bilek hareketleri yapanlar
- Hamilelikte ortaya çıkan el şikayetleri
Affected areas
Frequently asked questions
Karpal Tünel Sendromu neden olur?
Karpal Tünel Sendromu belirtileri nelerdir?
Karpal Tünel Sendromu fizyoterapi ile tedavi edilebilir mi?
Fizyoterapi Center Şişli'de Karpal Tünel Sendromu tedavisi nasıl yapılır?
Karpal Tünel Sendromu için ne zaman bir fizyoterapiste başvurmalıyım?
Karpal Tünel Sendromu ne kadar sürer?
Karpal Tünel Sendromu için randevu şart mı?
Şişli / Mecidiyeköy'de karpal tünel sendromu nasıl alınır?
Fizyoterapi planı kişiye özel mi?
MR veya röntgen getirmem gerekir mi?
Ev egzersiz programı veriliyor mu?
Kaç seans gerekir?
Acil durumlarda fizyoterapi yeterli mi?
Karpal Tünel Sendromu kimler için uygundur?
Seans sonrası ağrı artabilir mi?
Ofis çalışanıyım; ergonomi değerlendirilir mi?
Related services




Lokal hizmet yönlendirmesi
Şişli fizyoterapi Karpal Tünel Sendromu randevusu
Şikayetinizi birlikte netleştirelim; Mecidiyeköy konumunda randevu oluşturabilirsiniz.
